Kategorie: Dění v klubu

Ohlédnutí za turnajem O pohár města Ivančic

ČT 6.12.2018 Ivančice

Dne 1. prosince se uskutečnil třetí ročník prestižního turnaje O pohár města Ivančic, který se odehrál na umělé trávě fotbalového areálu na Malovansku.

Nový ročník s sebou přinesl dvě novinky:

* Reprezentovat svoji čtvrť mohl i hráč, který v dané oblasti bydlel většinu svého života a nyní bydlí mimo Ivančice.

* Obě dvě skupiny nebyly rozděleny na ranní a odpolední (jak tomu bylo v dosavadních ročnících), ale byly promíchány, aby se zajistil pobyt všech přítomných po většinu doby hracího programu.

Vše začalo gradovat již den před turnajem, kdy se sešla početná parta místních hráčů A mužstva, jenž se postarala o vybudování skvělého zázemí pro všechny zúčastněné. Dva velké stany s horkovzdušným vyhříváním zajistily nadstandardní komfort i v chladném zimním počasí. Na jídlo byly připraveny dobroty i pro vybíravého gurmána. Nechyběl guláš, česneková polévka, kotlík a klobásy. O dobré pití bylo v podobě piva, svařáku, grogu či kávy, a i něčeho ostřejšího, také dobře postaráno. Nic nechybělo tomu, aby mohl turnaj následující den vypuknout.

K velkému úspěchu se podařilo z celkových třinácti čtvrtí dát dohromady týmy jedenácti z nich. Jako nováčka jsme letos na turnaji přivítali Řeznovice. Rozlosování skupin bylo následující:

Skupina A                  Skupina B

Jakub                        Malovansko

Město střed               Letkovice

Němčice                   Řeznovice

Město východ          Nové sídliště

Město sever             Budkovice

Staré sídliště

 

Turnaj začal o půl deváté ráno a harmonogram zápasů napovídal ukončení okolo šesté hodiny večerní. Po velmi vzrušujících a napínavých soubojích se do vyřazovacích bojů probojovaly týmy: Město střed, Město východ, Budkovice a Letkovice.

První semifinále svedlo proti sobě týmy Města střed a Letkovic. Z tohoto souboje vyšlo vítězně Město střed a zajistilo si tak účast ve finále. V druhém duelu čekaly na obhájce titulu z Města východ, poprvé postoupivší do semifinálových bojů, Budkovice. Loňský vítěz zápas zvládl a byl druhým finalistou.

V souboji o bronz byly štastnější Letkovice, které i s trochou štěstí porazily Budkovice.

Finále pak přineslo reprízu z předchozích dvou ročníků. Tuhý souboj vyústil ve prospěch Města střed, které si tak připsalo již druhý triumf na turnaji!

V tomto ročníku se dostalo i na udělování individuálních cen, které jsme pojali mírně netradičně:

* Cenu za nejstaršího hráče turnaje obdržel pan Zdeněk Čožík z Nového sídliště

* Cenu za největšího konzumenta alkoholu v průběhu turnaje získal Luba Bis z týmu Jakub

* Cenu za fair play získalo Nové sídliště za svůj ukázkový přístup k turnaji.

Velký dík patří všem zúčastněným hráčům a pořadatelům, kteří se chopili všech potřebných prací s velkým elánem. Nesmíme zapomenout na sponzory, kterým patří dík za jejich podporu, která zajistila vysoký standard turnaje.

Celý turnaj můžeme zhodnotit jako velmi vydařený. Budeme se těšit na další ročník, který přinese určitě další inovace a mnoho radostných sportovních zážitků.

Tomáš Táborský, organizátor turnaje

print Formát pro tisk