Kategorie: Mladší žáci - příspěvky k týmu

Mladší žáci vyhráli turnaj v Bohunicích

NE 29.09.2019

Nečekané vítězství mladších žáků

Mladší žáci na turnaji k 90-tému výročí založení TJ Tatran Bohunice, neděle 29.9.2019

Vzhledem k termínové listině krajského přeboru a nabídce účasti na fotbalovém turnaji se trenéři rozhodli zvládnout obě atraktivní události a tak museli jednak rozdělit kádr na dvě skupiny a navíc si ještě pomoci kluky starší přípravky. Nesoutěžní a přátelský turnaj v Bohunicích měl prioritu nižší a cílem bylo dostat do plné zátěže a odpovědné hry i hráče, kteří doposud tíhu odpovědnosti na svých bedrech nenesli. Na turnaj jsme tedy vyráželi s velkými obavami, jak si nezvyklý kádr poradí s vlastní hrou i jak bude odolávat soupeřům, ale každopádně s odhodláním a vědomím toho, že jen patřičné zápasové zatížení pomůže vybrousit fotbalové dovednosti našich svěřenců.

Náš první zápas, ale druhý turnaje nás čekal stále ještě velmi orosený trávník, na kterém bylo vidět i prvním zápasem nepoznamenaná místa. Soupeřem bylo Bohunické béčko a soupeř to byl velmi zdatný. Snadno se dostával před naši bránu a z jednoho rychlého protiútoku se mu povedlo vstřelit první gól, naštěstí své další šance nevyužil. Postupně jsme se začali osmělovat i my a občas bylo horko i před soupeřovou brankou. Chvíli před koncem jsme se přeci jen prosadili gólem, pod který se podepsal Adam Kilián a když svou další střelu z nadějné pozice nevtěsnal do brány, smírný výsledek znamenal uspokojivý vstup do turnaje pro oba týmy.

Další zápas jsme zahájili poněkud nesourodou obrannou hrou a inkasovali. Záhy se sice povedlo vyrovnat, ale obranný chaos pokračoval a opět jsme prohrávali. Tým to však nevzdal, postupně se zlepšil ve všech řadách a tlak hlavně zleva umožnil vstřelit ze skrumáže vyrovnávací a následně i vítězný gól. Po dvou zápasech se čtyřmi body jsme se již definitivně zbavili pláště outsidera a směle se těšili na další mače.

A to nás čekal asi nejpřívětivější soupeř, tým BF Akademie. Sice učinil opatření k posílení útoku, když svého nejurostlejšího hráče z brány poslal na hrot, ale naše obrana se v několika soubojových situacích předvedla v dobrém světle a k většímu ohrožení brány nedošlo. Více jsme ale čekali od naší útočné hry, která se proti ne zcela pohyblivé obraně nedokázala prosadit. Bránu jsme dobývali marně, přestože šance byly a když už skoro nikdo nevěřil, zachránil nás Honza Kroutil.

Na všech týmech již byly v tuto dobu patrny následky zápasového vypětí, kdy nohy už neběžely tak rychle a míč poslouchal čím dál méně, ale našly se i výjimky. Bylo jasné, že kdo bude chytřejší a místo běhání bude nahrávat, přenášet hru a šetřit síly na krátké či dlouhé, ale hlavně intenzivní souboje bude nakonec i sklízet to správné ovoce. Následoval „A“ tým Bohunic, původně papírový favorit, který byl s jedním hráčem na střídání v ještě větší nevýhodě a asi i díky tomu jsme předvedli náš nejlepší výkon na turnaji. Hned z úvodního tlaku jsme vytěžili tři šance, kdy zazvonily dvě tyče, ale gólový účet zůstal prázdný, nicméně soupeře jsme nenechali vydechnout, šance přicházely i nadále a bylo jen otázkou času, kdy konečně prolomíme střeleckou smůlu. To se stalo trochu nečekaně z přímáku a poměrně velké vzdálenosti, kdy se nádherně trefil Matěj. Následoval však šok v podobě náhodného vyrovnání a začal pravý boj, kdy cítily šanci na výhru oba týmy. Větší nebezpečí však přeci jen hrozilo od našeho týmu a vítězným gólem se zapsal Kuba Lengyel po nezjištné přihrávce Oldy, který tak jen potvrdil nedělní nahrávací formu.

Do posledního zápasu jsme nastupovali stále neporažení v čele tabulky a někteří z nás věděli, že remíza nás tam ponechá. Soupeř také neměl špatné výchozí postavení, potřeboval vítězství a nás tak

čekal asi nejtěžší boj, což se následně i potvrdilo. Nějaké skorošance a pološance jsme si vytvořili, ale gól ne a ne přijít. Opticky náš v tuto chvíli již sebevědomý tým vypadal o něco lépe, nicméně soupeř taky hrozil a to nejenom. Z jednoho možná i trochu nespravedlivého přímáku se mu povedlo skórovat a my jsme byli opět nuceni dotahovat a vstřelit gól na poslední chvíli jako ostatně v každém zápase na tomto turnaji. Eda v nadějné pozici s míčem u nohy k bráně nechtěl (bylo to asi moc daleko), Adam Kilián z vyložené šance ze čtyř metrů neuvěřitelně přestřelil (asi byl zas moc blízko) a tak se soupeř slitoval, při posledním dvojrohu si dal vlastňáka (nutno říci, že v té době náš tým velmi tlačil) a umožnil tak velký výbuch ivančické radosti. Po rozehrání rozhodčí písknul konec zápasu, jehož remízový výsledek nás v krásném bohunickém odpoledni posunul na první flek turnaje. A my se tak mohli těšit na vyhlašování.

Pod nečekaný úspěch velmi mladého týmu s velmi zralým projevem se podepsali: Zodpovědným výkonem v bráně Kryštof Fiala, který podržel tým v době lámání zápasů a včasnými výběhy posbíral hodně důležitých míčů. Obranná trojka Vojta Lukášek, Adam Benda, Matěj Huczmann se musela od třetího zápasu vyrovnat s absencí slušného výkonu Martina Pokorného pro zranění. Zvládli to dobře, soupeři neměli moc místa a po získání balónu aktivní a nebezpečná (místy i naší brance) podpora ofenzívy byla rozdílová. V záloze očekávané výkony technických hráčů Jana Lengyela a Edy Kudělky měly chvilkové malé nedostatky v načasování a směru přihrávky či obranné agresivitě, ale spolu s bojovníkem Patrikem Záviškou a když šlo do tuhého i ostrým útočníkem Oldou Kudělkou udělali naši zálohu velmi silnou směrem dozadu i dopředu. K soupeřově bráně to nejblíže měli Jan Kroutil a Jakub Lengyel, kteří v roli zkušených harcovníků proměnili důležité šance znamenající vítězství a taky Adam Kilián, který při lépe seřízených mířidlech mohl být střeleckou hvězdou celého turnaje. Svým výkonem však určitě překvapili všichni přípravkoví, větší prostor na hřišti využili dokonale a pomohli tak vytvořit bojovný a vyladěný fotbalový stroj. Ne vše se však dařilo stoprocentně, téměř každý si vybral i slabší chvilky a jednoznačnou hvězdu týmu bychom asi hledali obtížně, ale týmovým projevem, plným nasazením až do konce a rozhodujícími góly v posledních minutách všech zápasů se hráči postarali o nezapomenutelný zážitek svůj i svých rodinných fanoušků.

 

Zápasy a góly:

FC Ivančice – TJ Tatran Bohunice B 1:1 Adam Kilián

FC Ivančice - BF Akademie 3:2 Adam Kilián, Kudělka Eda, Kudělka Olda

FC Ivančice – Tatran Kohoutovice 1:0 Jan Kroutil

FC Ivančice – TJ Tatran Bohunice A 2:1 Matěj Huczmann, Lengyel Jakub

FC Ivančice – SK Říčany 1:1 gól vlastní

Medailisté:

1. FC Ivančice

2. TJ Tatran Bohunice B

3. SK Říčany

print Formát pro tisk