Krumlovu jsme nasázeli 4 branky a mohli se s fandy radovat z vítězství

V 7. kole Jihomoravského krajského přeboru bylo na programu první letošní regionální derby. Krásné počasí, plné tribuny, nic nebránilo tomu, aby mohl vypuknout jeden z nejvypjatějších zápasů sezóny.

V úvodu utkání se odehrával boj zejména ve středu pole. Hosté se dostali do několika dobrých pozic, tváří v tvář brankáři se ocitl hostující Galstyan, ten však nestihl, díky rychlé reakci Dominika Pěgříma, ani zakončit. Po 25ti minutách bylo k vidění několik ostrých zákroků, po kterých sudí tahal žluté karty. My si však připravili nejlepší možnou odpověď. David Bořil přesným centrem našel ve vápně Štěpána Rajsigla, který se ve 27. minutě nemýlil a propnul síť. Fanoušci na tribunách viděli několik dalších zajímavých akcí, do poločasu však již branka nepadla.

Druhé dějství začaly obě mužstva aktivně a v 71. minutě hry srovnal hostující Kůra. Vyrovnaný stav nezměnil ani dobrý střelecký pokus Milana Slavíka, ten z přímého kopu nastřelil tyč. Tlak hostí rostl, výsledek chtěli otočit ve svůj prospěch. To byla však voda na mlýn pro rychlé brejkové situace našeho mužstva. Po jedné z nich Daniel Hložek patičkou posunul míč na nabíhajícího Tomáše Čožíka, ten si pohrál se stoperem a mazáckým kouskem přehodil z vápna vysoko postaveného brankáře. Sundaný dres dokumentoval, jakou radost zkušenému útočníkovi gól přinesl. A poté se už fanoušci bavili pohledným fotbalem bez nervů. Hned o čtyři minuty později zvýšil naše vedení kapitán Daniel Hložek, který ještě v závěru utkání s ledovým klidem proměnil pokutový kop. Konečné skóre 4:1, tři body zůstaly v Ivančicích a my první letošní derby ovládli.

Branky: 27. Rajsigl, 76. Čožík, 80. Hložek, 89. Hložek (p.) – 71. Kůra