Kategorie: Muži A - příspěvky k týmu, Rozhovory

Trenér Štork hodnotí uplynulou sezónu

ČT 27.06.2019

Již klasickému posezonnímu hodnocení byl podroben trenér A týmu Rostislav Štork. Jak je spokojený s prvním odtrénovaným ročníkem v pozici hlavního kouče Ivančic, co říká na mladé dorostence či proč byla jarní část o kousek lepší než ta podzimní, to vše je vám přináší dnešní rozhovoru.

Jedenácté místo z podzimu se sice vylepšit nepodařilo, ale na druhou stranu jste na jaře uhráli o 8 bodů víc. Jste s výkony v jarní části sezóny spokojen?

 

Jak byste srovnal podzimní a jarní část sezóny? V čem podle Vás byl největší rozdíl?

Na podzim nám absolutně nevyšel start do soutěže a už se to s námi vezlo. Na jarní část jsme měli dostatek času se dobře připravit. První zápas na Moravské Slavii nám sice nevyšel, ale pak mužstvo ukázalo svojí kvalitu. Porazili jsme silné Bohunice, Mutěnice nebo Spartu a hráčům to dodalo potřebné sebevědomí, které nám na podzim chybělo.

Kromě nepovedených zápasů v Ráječku a na Svratce jste na jaře inkasovali pouze minimum branek. Byla zlepšená hra obrany klíčem k vyššímu bodovému zisku?

Jednoduše ano. Dobrá hra obrany je vždy základem k úspěchu celého mužstva. Máme jednu z nejlepších stoperských dvojic v KP. Petr Krátký a Jakub Matějka odehráli skvělé jaro. Škoda nepovedeného utkání v Ráječku, kde každá střela domácích skončila brankou.

Krajský přebor letos ovládl Start, je podle Vás jeho postup zasloužený?

Myslím, že 100% ano. Měli nejzkušenější mužstvo a po právu si došli pro postup do divize.

V základní sestavě A týmu během jara často dostávali příležitost i mladíci z dorostu. Jak se jim podle Vás dařilo popasovat se s mužským fotbalem?

Tady budu s hodnocením trošku opatrnější. Kluci mají předpoklady se uplatnit v kádru A týmu, ale chce to čas a neustále na sobě pracovat. Nestačí odehrát jeden nebo dva dobré zápasy a myslet si, že mám vyhráno. Patrik Šnyrch je o kousek dál, patří do základní sestavy a v utkáních pravidelně prokazuje svoje kvality.

Fotbal je kolektivní sport, ale i přes to, vyzdvihl byste po konci sezóny některého jednotlivce?

Pochválit musím všechny za přístup k tréninkům a zápasům. Chci poděkovat Petrovi Krátkému za výborně odehrané sezóny v našem dresu a popřát mu do fotbalového důchodu pohodu a klid.

Plánujete mužstvo přes léto posílit?

To je otázka spíše na vedení klubu, ale samozřejmě budu rád, když přijde jeden nebo dva hráči a doplní náš kádr.

Sezóna skončila, ale ta další je tu co by dup. Na čem bude potřeba zapracovat, aby se Áčko posunulo na vyšší příčky v tabulce?

Příprava je krátká a moc věcí se přes léto nedá změnit. Je potřeba dál pracovat na individuálních herních dovednostech hráčů a zvedat tak výkonnost celého mužstva.

print Formát pro tisk