Kategorie: Muži B - příspěvky k týmu

Průběh zimní přípravy - MUŽI B

10.04.2020

Béčko zahájilo zimní přípravu 21. ledna tréninky 2x týdně v kombinaci výběhů v terénu a na umělé trávě, kterou má klub k dispozici. Přes velmi slušné podmínky k tréninku i mírnému zimnímu počasí byla účast bohužel velmi proměnlivá a nestálá. Letos se dokonce podařilo „zpestřit“ přípravu Béčka o zimní turnaj na umělé trávě v Žabčicích. Nejprve se utkala čtyři mužstva vzájemně mezi sebou a pak dle umístění ve skupině si zahrály i o celkové umístnění.

1.utkání:         Ivančice – Kupařovice          2:4 (0:3)         branky: Došek, Lengyel

sestava:

Fišer (Šic)

Lengyel, Fuchs, Sedláček, Šedrla

Krtička, Štěpanovský, Holý, Ondrák

Došek, Sládek

První zápas od konce podzimní části sebou nesl všechny atributy, jako je nerozehranost, chyby v rozehrávce, špatné řešení jednotlivých herních situací apod. Zejména v prvním poločase jsme inkasovali po chybách jednotlivců či ztrátách míče v rozehrávce. Ve druhém poločase jsme se sice zlepšili, ale na otočení výsledku to nestačilo.

2.utkání:         Ivančice – Strachotín            6:2 (1:1)         branky: Čožík 3x, Krtička 2x, Došek

sestava:

Šic (Fišer)

Šedrla, Šacher, Foral, Ondrák

Krtička, Štěpanovský, Lengyel, Sládek

Došek, Čožík

První poločas druhého utkání na turnaji byl celkem vyrovnaný. Hosté se nejprve ujali vedení, ale o chvíli později se nám z rychlého protiútoku vyrovnat. Ve druhém poločase jsme však už byli jednoznačně lepším mužstvem a dokázali jsme (na rozdíl od prvního poločasu) vypracované šance i proměňovat.

3.utkání:         Ivančice – Žabčice    4:3 (0:1)         branky: Holý 2x, Čožík, Došek

sestava:

Fišer (Šic)

Lengyel, Fuchs, Foral, Šedrla (Sedláček)

Třetí utkání jsme sehráli s domácím týmem. V prvním poločase jsme opět neproměnili několik příležitostí a soupeř nás v závěru poločasu Fucpotrestal z rychlého protiútoku. Hned v úvodu jsme však během 30 minut skóre otočili až na 4:1. V závěru zápasu jsme však po zbytečných chybách 2x inkasovali, ale přesto jsme vyhráli a díky tomu jsme skončili i první ve skupině.

Finále:            Ivančice – Kupařovice          4:0 (2:0)         branky: Krtička, Sládek, Štěpanovský, Čožík

sestava:

Fišer (Šic)

Ve finálovém utkání jsme se opět střetly s Kupařovicemi. Tentokrát to však byl zcela jiný zápas, než v prvním kole. Od začátku zápasu jsme byli lepším mužstvem, v pohybu, v držení míče i v koncovce. Výsledkem toho bylo jednoznačné vítězství a tím i výhra v turnaji.

Kdo by to byl v tu chvíli tušil, že toto utkání hrané 8.března bude v jarní části sezóny tím posledním?!?! Neboť vzápětí (12. března) byl z důvodu pandemie vyhlášený celorepublikový nouzový stav, který nejprve pouze přerušil jak přípravu, tak i samotné mistrovské zápasy. Nakonec byla z rozhodnutí fotbalového vedení celá jarní sezóna ukončena a její celý ročník „anulován“ :-(

Doufejme, že již brzy přijde doba, kdy bude „zákaz shromažďování“ odvolán a život nás všech se vrátí do obvyklých kolejí, stejně tak jako život „fotbalový“…