Kategorie: Rozhovory

Bob Ryška

Rozhovor s novým kapitánem mužstva o úspěšném vstupu A mužstva do nové sezóny, kapitánské pásce i nadcházejícím soupeři.

Bobe, jsou za námi dva zápasy s Ráječkem a Velkou a mužstvo má plný počet bodů. Jak tato utkání hodnotíš?

První utkání v nové sezóně je vždy krok do neznáma a nikdy nevíš jak dopadne. Ráječko v loňské sezoně patřilo k předním týmum tabulky a o to víc jsem rád, že jsme tento zápas zvládli a zvítězili. Musím ale říct, že tento výsledek byl pro naše barvy zasloužený, a to díky nasazení a bojovnosti celeho mužstva. Druhý zápas byl trochu jiný než s Ráječkem a to z důsledku hracího stylu Velké. Jejich hra založená na dlouhých nakopávaných míčích je pro každého protivníka velmi nepříjemná, ale i přes to jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Z obou těchto zápasů mám ale dobrý pocit! Jsem velice rád, že hráči, kteří dostali v letošní sezoně šanci hrát, se chopili šance a snaží se pro mužstvo udělat maximum ať už třeba jen tou bojovností!

Od nové sezóny nastupuješ s kapitánskou páskou. Změnilo se tím pro Tebe něco? Jaký byl vůbec důvod změny? Loni byl kapitánem Jirka Boreš.

Změna kapitána byla volba trenéra Štorka a pro mě se tím toho zas tak moc nezměnilo. Není pro mě zas tak důležité kdo dělá kapitána, ale spíš mě zajímají výsledky mužstva. Ale musím zase uznat, že si cením toho, že tato volba padla právě na mě ať už je důvod jakýkoliv. A co se týče Jirky Boreše... pro mě je to bezva kluk, na kterého se dá spolehnout jak na hřišti tak mimo něj a pokud bude chtít, tak mu pásku rád zase předám!

Čeká nás nováček soupeře – RSM Hodonín-Šardice. Co od tohoto utkání očekáváš a co víš o soupeři?

Toto mužstvo zas tak moc neznám, ale každý nováček je stejně nepříjemný jako třeba první zápas sezóny a nikdy nevíš jak dopadne. Musíme k zápasu přistoupit zodpovědně a nepovolit Šardicím mnoho prostoru k vstřelení branky, protože pak je utkání s každým mužstvem velmi těžké, když se musí dotahovat.

Od letošní sezóny hrají Ivančice domácí utkání v novém čase. Jak se Ti nová hrací doba zamlouvá a nedělá Ti problémy ranní vstávání?

Rád si pospím a to hlavně o víkendech, protože v pracovní týden toho času moc nemám a tak tato doba pro fotbal není pro mě nic moc. Ale je to věc vedení kdy se bude hrát...

Byl nějaký výsledek, který Tě v novém ročníku překvapil?

Překvapení bylo a to určitě nejen pro mě, když v prvním kole favorizované Židenice prohraly v Hruškách.

Sezóna bude dlouhá a náročná. Koho tipuješ na největšího favorita a proč?

Favoritů mám víc a to z různých důvodů.

Židenice - snaha postoupit tohoto mužstva je každý rok a vždy se to od něj očekává

Bavory - spoustu kvalitních hráčů, ale průběh sezóny je vždy nejisty při založení fotbalu na penězích.

Rájec - určitě se bude chtít také vrátit do divize

Prostě teď si ještě netroufám tipnout favorita, je ještě moc zápasů do konce sezóny...

Perlička na závěr - je známo, že pracuješ se Zdenkěm Hlučilem a i on je kapitánem u našeho největšího rivala ze sousedství. Jak tipuješ působení Moravského Krumlova v této sezóně a hecujete se navzájem?

Krumlov má velmi kvalitní tým a příchodem trenéra Smrčka se mužstvo až neuvěřitelně semklo a dalo dohromady. Je pravda, že určitá rivalita mezi Ivančicemi a Krumlovem je (jéééé Zdendo promiň, zase jsem napsal Krumlov až za Ivančice), ale klukům i Zdenovi přeji, aby sezóna pro Krumlov byla co nejlepší a pokud možno co nejvíc podle jejich představ a cílů! A kdybychom se nehecovali, tak by nás ta práce ani nebavila....!!!

print Formát pro tisk