Kategorie: Rozhovory

Jakub Kunc

I přes svůj mladý věk patří již v současné chvíli mezi klíčové muže našeho kádru. Hráč, který je díky své univerzálnosti použitelný téměř na jakémkoli postě a jehož výkonnost se pohybuje konstatně na vysoké úrovni. Od počátku jarní sezóny se zabydlel na střední záloze a prokazuje, že ivančický fotbal v něm má velkou budoucnost – Jakub Kunc.

Máme za sebou už dost jarních zápasů, takže hodnocení už je na místě. Jak vypadaly dosavadní výkony mužstva z Tvého pohledu?
Začátek jarní části sezóny nás zastihl v solidní formě, na kterou se nám bohužel nepodařilo v ostatních zápasech navázat. Následovaly nešťastné prohry venku a vydřená vítězství na domácím hřišti. Na větší závěry si však ještě počkejme až na úplný závěr sezóny, protože nás čeká ještě několik soupeřů.

A jak bys zhodnotil svoje samotné vystoupení v sezóně?
Nemám moc v oblibě hodnotit sám sebe, ale musím se přiznat, že sám od sebe očekávám lepší výkony. Jsem typ hráče, který ještě dlouho po zápase přemýšlí, co mohl udělat lépe. Nejhorší je, když jsem měl brankovou příležitost. To jsem pak schopný vymyslet i 100 způsobů jak jsem měl zakončovat.

Většina diváků není příliš spokojena s předváděnou hrou. Nemyslíš, že už by chtěli moc? Hrajete na špici, pořád je tu teoretická šance postupu a branky taky dáváte? Tak co víc jim nabídnout?

Ano, je pravda že hrajeme na špici a stále je šance postoupit, ale bohužel naše hra tomu v posledních zápasech příliš neodpovídá. Na druhou stranu právě v takovýchto chvílích je podpora od fanoušků velmi důležitá. Jak jsi napsal, je stále teoretická šance postoupit a my se o ni rozhodně porveme.

Jedním z důvodů jarních nepřesvědčivých výkonů a výsledků byla velká marodka. Souhlasíš?

S tím samozřejmě souhlasím. Ale důvodů by se našlo i víc, protože si myslím že i přes velkou marodku byla naše sestava vždy kvalitní. Avšak poslední zápas, kdy se do sestavy vrátil po zranění Marťa Štěpanovský a do druhé půle nastoupil Rosťa Štork ukázal, že síla našeho mužstva je daleko větší je-li kompletní. Bohužel stále chybí Peťa Krátký, který je nesmírně důležitou součástí našeho mužstva a jeho výkony nám velmi chybí.

Patříš mezi mladé hráče. Jak ty snášíš tlak postupových bojů? Co spoluhráči Tvého věku? Vidí to stejně jako ty?
Asi bych lhal kdybych řekl, že to na mě nedoléhá, ale snažím se tento tlak až tak nevnímat a plně se soustředit na každý další zápas. A troufnu si mluvit i za své stejně mladé spoluhráče a myslím si, že i oni to vidí podobně. Máme velmi mladé a kvalitní mužstvo, které se za pár let v divizi rozhodně neztratí!

Jak vůbec vidíš šance na postup? Myslíš, že ještě je nějaká šance? Tasovice asi nezaváhají a porazit je 3:0 bude asi nadlidský úkol…
Tady se budu opakovat a řeknu, že dokud je tu i sebemenší šance postoupit, tak my se o ni rozhodně popereme. Fotbal je nevyzpytatelná hra, míč je kulatý a stát se může cokoli. Hodně napověděl už zápas v Jevišovicích, kde jsme se především ve druhé půli prezentovali kvalitní hrou. Přestojakákoliv ztráta už bude asi znamenat veškerou ztrátu nadějí na postup. Věřím však, že s kvalitou soupeře se naše hra ještě zvedne.

Často se teď objevuješ na střední záloze. Vyhovuje Ti tento post nebo si umíš představit i lepší místo?
Od svých žákovských let už jsem procestoval všechny posty až na brankáře, i když na toho už taky málem došlo, a střední záloha patří mezi mé oblíbené. Ale nejlíp jsem se cítil vždycky v obraně. Mám rád když mám celou hru před sebou.

Jaké jsou podle Tebe Tvé silné stránky a v čem můžeme hledat Tvoje slabiny?
Tady se moc nezdržím. Silnou stránkou je asi rychlost a slabinou je určitě hra levou nohou.

Vrátil ses do kádru po menším podzimním výpadku. Co bylo příčinou té pauzy a proč si se vrátil zpět do kabiny?
Příčiny mé podzimní pauzy byly dvě. Ta první se týkala fotbalu. Cítil jsem jak moje výkonnost zápas od zápasu klesá. A bohužel to nebylo jen období několika zápasů, ale několika sezon. A to způsobilo, že jsem poprvé v životě cítil nechuť k fotbalu a to mě přimělo k pauze. Druhá příčina byla mnohem prostší a to práce. Brzo jsem však zjistil, že bez fotbalu to prostě nejde a jsem rád, že mě kluci vzali zpátky mezi sebe.

Jak vůbec vidíš toto mužstvo? Je tam dobrá parta? Po posledních narozeninách si troufnu tvrdit, že tutově. Přesto vzhledem k několika názorům diváků je tato otázka namístě a prosím o upřímnou odpověď.
Jestli některý z fanoušků pochybuje o našem mužstvu jako o kolektivu, který drží při sobě, tak je tento fanoušek na velkém omylu. Samozřejmě, že se někdy neshodneme, ale to se stává například i v dobře fungujících rodinách. A sobotní narozeniny byly hodně vydařený, řekl bych, že byly very good!!!

Jak už bylo řečeno, patříš mezi „mladý“. Co starší garda? Posloucháte je nebo si děláte co je vám libo?
Starší garda se musí bezpochyby uctívat, ale zase bychom to nebyli my mladí kdybychom jim sem tam něco nevyvedli. A porazit starší gardu ve fotbálku, tak to je něco jako vyhrát Ligu mistrů. I když nemám možnost srovnání.

Máme za sebou Jevišovice. První poločas se nesl v duchu jarní křeče, ale ve druhém poločase to byl po dlouhé době znovu "ten starý dobrý fotbal". Dost se na tom podepsal Rosťa Štork. Souhlasíš?
Jevišovice každý rok patří mezi nejlepší týmy 1.A třídy. I letos tuto pozici potvrzují a nás zde čekal velmi těžký zápas. Náš výkon v první půli, a zde si dovolím s tebou nesouhlasit, byl dle mého názoru dobrý. Soupeře jsme pustili pouze do jedné šance ze standardní situace. Naopak naše mužstvo mělo několik dobrých šancí a při troše štěstí jsme mohli jít do kabin i s větším brankovým rozdílem. Dál už s tebou budu však jenom souhlasit. Rosťův příchod na hřiště naši hru výrazně oživil a jeho branka vnesla do našich řad potřebný klid. Jen škoda, že jsme nepřidali další branky, protože šancí na ně bylo požehnaně.

A teď Tasovice doma. Tvůj tip?
Můj tip je jednoznačný. Samozřejmě vyhrajeme! Soupeř má určitě svou kvalitu, ale bohužel na nás nebude moci použít svou největší zbraň.

Tvoje cíle do dalších sportovních let?
Postupovat a zastavit se až v soutěži, která se bude hodit k městu jako jsou Ivančice.

Díky za rozhovor. 

print Formát pro tisk