Kategorie: Rozhovory

Petr Krejčík

Přinášímě krátký rozhovor s trenérem dorostu, ve kterém se dozvíte jeho hodnocení dosavadních výkonů dorostu i tip na kandidáta na postup do divize v soutěži mužů.

U dorostu působíš už delší dobu. Jak se Ti s mladými hráči pracuje?

U dorostu jsem druhým rokem a práce s mladými hráči mě baví.

Nemáš pocit, že bys ztrácel motivaci? Necítíš potřebu změny?

U mě to není otázka motivace. Fotbalem se bavím. Na hřišti, v hledišti i v televizi.

Jak zatím hodnotíš tuto sezónu? S čím jsi spokojen a na čem je podle Tebe třeba zapracovat?

Ke spokojenosti v této sezóně mám daleko, ale snažíme se zapracovat některé hodně mladé hráče do kádru a to je myslím hlavním cílem dorostu. Problémy s hráči dorosteneckého věku
jsou především v přístupu, ve zodpovědnosti i v nasazení jak v tréninku, tak i v zápasech.

Mnozí možná po loňské sezóně opět očekávali atak prvního místa.Výsledky rozhodně nejsou špatné, ale někdo možná čekal víc. Jak je to u Tebe?

V momentální tabulce je dorost druhý! Je to však dané vyrovnaností tabulky mezi druhým a pátým místem. Mužstvo se oproti loňské sezóně zlepšilo v obranné činnosti. Po odchodu ofenzivních hráčů (Slezáček, Gruna, Klusák) však nemáme v kádru kvalitního útočníka.

Který zápas hodnotíš jako nejpovedenější a jaký naopak nejméně povedený?

Velmi dobrý výkon jsme podali v prvních dvou kolech, kdy jsme zvítězili v Miroslavi a deklasovali Měnín. Za špatné lze považovat domácí remízy s mužstvy Hrušovan a Horních
Kounic a prohru v Novosedlích.

Trenér mládeže je dosti nevděčná úloha a málokdo ji ocení? Nemrzí Tě, že fanoušci evidují pouze trenéra A mužstva a "ti ostatní" nejsou v centru dění?

Netrénuji proto, abych se zviditelňoval, ale protože mě to baví.

Co naše A mužstvo? Jak hodnotíš dosavadní výsledky?

Myslím, že by mohly být i lepší - především na domácím hřišti, ale bohužel tu je poměrně úzký kádr a každé zranění nebo jiné absence jsou velký problém.

Navštěvuješ domácí zápasy nebo jsi odkázán pouze na zprostředkované informace?

Jsem na hřišti 3x až 4x do týdne, takže se stane, že místo návštěvy domácího zápasu A týmu musím pracovat doma na domě. V tom případě se na výkony mužstva nebo jednotlivých hráčů zeptám kamarádů nebo si přečtu internetové stránky klubu.

Co teď podle Tebe mužstvu chybí? Zranil se kanonýr a tahoun mužstva Čožík, v létě odešli Krátký s Krausem, Jakubec s Kuncem jsou pracovně vytíženi, navíc se zranil Gruna...asi to bude mix všeho zmíněného, co myslíš?

S výjimkou Romana Jakubce jde všechno o ofenzivní hráče a tím je řečeno (skoro) vše. Mužstvo má svoji kvalitu, ale trápí se především v přechodové fázi a v koncovce. Přesto věřím, že po podzimní části budeme mít dostatečný počet bodů pro klidnou přípravu na jarní část sezóny.

Co říkáš na boj o čelo tabulky? Bavory, Rájec, Krumlov, Tasovice, Židenice...vypadá to, že boj o divizi bude více než vyrovnaný.

Nevím jaké jsou ambice v Krumlově, ale klukům bych postup přál. Jinak si myslím, že soutěž vyhrají Židenice.

print Formát pro tisk