Kategorie: Rozhovory

Rostislav Štork

Rostislav ŠtorkKrajský přebor je ve své třetině, a proto jsme v krátkém rozhovoru požádali trenéra A mužstva, aby zhodnotil dosavadní vystoupení svých svěřenců a pokusil se nastínit výhled do dalších týdnů.

Po vynikajícím začátku mužstvu malinko došel dech a z 6 zápasů následně vytěžilo "jen" 2 body za remízy s Kyjovem a Bohunicemi. Co bylo podle Tebe toho příčinou?

Jednoznačně to byla nestabilní sestava, která se zápas od zápasu měnila. Po té smolné sérii sice přišlo vítězství v Podluží, ale ani tam to nebylo ideální a před zápasem s Židenicemi nás opět trápí marodka. Největší problémy máme v útoku, kde momentálně není nikdo kdo by na sebe vzal gólovou zodpovědnost.

Jaké jsou cíle mužstva do konce podzimu?

Cílem je uhrát 7 bodů a mít tak po podzimu 21 bodů. Klíčová budou utkání s Ratíškovicemi a Kuřimí, ve zbývajících zápasech s Bavory, Znojmem a Ráječkem můžeme jenom překvapit. Na jaře nás papírově čeká přijatelnější los, ale na to se nemůžeme spoléhat.

Jak se Ti zatím jeví složení mužstva?

Jak už bylo řečeno, jednoznačně potřebujeme posílit v útoku, který nás teď nesmírně trápí. Věřím, že se nám v zimě povede získat minimálně jednoho hráče. Otázkou je také obrana, kvalitního krajního obránce potřebujeme rovněž jako sůl.

Jak vidíš mladé hráče, kteří právě přišli z dorostu nebo za dorost ještě hrají?

Bohužel nejsme ligové mužstvo, abychom měli v dorostu hráče, kteří mohou hrát rovnou mužskou soutěž. Na mladých hráčích jako je Lukáš Slezáček nebo Tomáš Táborský je vidět snaha a ochota na sobě pracovat v každém tréninku, což je ta největší devíza. Co jim chybí,
je důraz a určitá tvrdost, bez které se mužská soutěž hrát nedá, ale to je jen otázka času.

Jak ty osobně vidíš svoje další působení u mužstva?

Už jsem několikrát hovořil o tom, že bych se chtěl věnovat jen trenéřině, ale z různých důvodů jsem byl vždy nucen ještě nazout kopačky. Přes zimu bych však rád do mužstva zapracoval jak případné nové tváře, tak bych byl rád, kdyby se vrátili hráči, kteří jsou na hostování v jiných klubech, abych se mohl trénování věnovat na 100%. Z hřiště přeci jen člověk vidí herní situace jinak než z lavičky.

Co říkáš na vedoucí trojici Bavory, Rájec, Tasovice? Překvapuje Tě toto složení?

Vůbec ne. V Bavorech si konečně uvědomili, že hrát se ligovými veterány se nedá a například na krajích zálohy se velice slušně posílili. Rájec hrál loni divizi a i když se doplnili hráči z jiných
klubů na poslední chvíli, divizní zkušenosti musí být znát. Moravský Krumlov je kompaktní mužstvo, které staví na kádru, který je dlouhodobě spolu. Zapomenout nelze ani na Tasovice, které hrají důrazný fotbal, a také Židenice, které jsou jednoznačně nejfotbalovější mužstvo soutěže, ale doplácí právě na to, že chce hrát fotbal, což se ne vždy v této soutěží setkává s úspěchem.

Jak tipuješ utkání s Židenicemi?

Do utkání jdeme bez přehnaných ambicí a vědomi si svých současných kvalit. Budeme rádi, pokud zápas skončí remízou.

print Formát pro tisk