Kategorie: Rozhovory

Tomáš Hájek

Patří neodmyslitelně do kabiny A mužstva. Člověk, který se po vleklém zranění teprve vrací do tréninkového procesu a plné herní zátěže. Hráč, vedoucí mužstva, fotograf a hlas kabiny. To vše představuje jedna osoba – Tomáš Hájek.

Dlouho si marodil s kolenem. Co Ti konkrétně bylo, jak probíhala rekonvalescence a jak to teď vypadá?
Mám plastiku kolene a aby to nebylo málo tak ještě meniskus. Rekonvalescence probíhala následovně: bazén,rehabilitace,elektroléčba a tak stále dokola. Málem bych zapomněl hlavně posilovna(však to znáš J). Není to ještě „to pravé ořechové“,ale snad se to zlepší.

Na jaře si párkrát nastoupil za „Béčko“, ale spíše si jezdil s „Ačkem“ jako vedoucí mužstva. Jak vůbec vidíš další fotbalovou budoucnost?
Myslím, že teď už nemá cenu něco hrotit. Ale další sezonu už zkusím naplno. Teda jestli mě to koleno a manželka dovolí :) .

V této sezóně se objevuješ spíš v roli vedoucího mužstva. Jak bereš tuto roli? Za hráče lze konstatovat, že lepší vedoucí mužstva tady ještě nebyl.
Je strašné, když nemůžu hrát a tak se snažím dělat aspoň něco kolem fotbalu. Doufám,že se to v brzké době změní a začnu hrát. Pak to bude vypadat s vedoucím špatně, ale nepředbíhejme. Mimochodem děkuji za pochvalu.

Nemrzí Tě přeci jen, že se nemůžeš zapojit do dění na hřišti?
Ani nevíš jak! I když si myslím,že teď zažíváš stejné chvíle jako já.. Bohužel já to mám o nějaký ten „měsíc“ delší.

Vraťme se ještě k zápasu s Tasovicemi? Jak si ho viděl ty? Souhlasíš, že to byl asi nejlepší zápas celé soutěže především díky divákům?
Ano souhlasím. Divácká kulisa výborná a fotbal s velkým nasazením a v rychlém tempu. Škoda,že takových zápasů není víc.

Co říkáš k poslednímu zápasu s Novosedly? Kdo tam nebyl, tak asi neuvěří, co?
Podle mě i kdo tam byl, tak nevěřil svým očím, ale doufejme, že si to kluci už všechno vybrali a konec sezony se už dohraje v klidu.

V tomto utkání se projevila naše velká bolest a tou je neproměňování šancí. Ruku na srdce, to je asi důvod našeho „až“ druhého místa, protože mít střeleckou efektivitu Tasovic, tak teď nečekáme jak se vyvine situace okolo Dědic. Jak se na to díváš ty?
Je pravda, že potřebujeme strašně moc šancí na vstřelení branky. Někdy mě připadá, že je to moc zbrklé a finální přihrávka nebo zakončení tomu pak odpovídají. Uvidíme, třeba se příští rok někdo probudí a bude šlapat Čomovi na paty.

Zrovna proti Novosedlům se znovu projevila bolest fotbalu jako takového a tím jsou diváci. I když kluci možná na jaře nehráli nejkrásnější fotbal, pořád hráli na špici a i počasí bylo fotbalové. Výmluvy některých diváků, že kdyby se hrálo v neděli, tak by přišli, neberu. Jaký je na to Tvůj názor?
Já to taky nechápu. Na špici se hraje, góly padají, tak co by chtěl kdo víc. Já vím někdy to je holomajzna, ale zas tak strašný to určitě není. Nevím, asi není už taková euforie jako byla před cca. 10 lety.

Měl si možnost v podstatě celý ročník sledovat jednotlivá utkání jako nezaujatý divák. V čem vidíš rozdíl oproti podzimu a kde hledat příčiny toho, že nám přímý postup proklouzl mezi prsty?
Rozdíl vidím v tom, že v půli sezóny nebyla vidět na hráčích tolik nervozita a tlak, oproti druhé polovině sezony. Právě v tom vidím to, že jsme neudrželi první místo. Máme také dost mladé mužstvo a možná i to k tomu trochu přispělo.Určitě to není jenom mladšíma, i mazáci měli svoje chvilky, po kterých byly inkasované zbytečné góly, ale je to týmová hra a každý zápas se prostě nevydaří. Samozřejmě nesmím zapomenout na marodku. Taky chybělo trochu toho štěstíčka, ale to už je fotbal.

Asi žádnému mužstvu se nevyhnula v průběhu soutěže zranění. Nemyslíš si přesto, že těch našich zranění bylo až moc?
Je pravda, že toho nebylo a není zrovna málo, ale musíme se s tím nějak vypořádat a do nové sezóny se snad všichni stihnou dát do kupy.

I vzhledem k marodce se ukázalo, že je potřeba mužstvo posílit. Na kterých postech je to podle Tebe třeba nejvíc?Je potřeba někoho do útoku a do obrany sám teď vidíš, že při naší marodce to není ono. Druhá věc je ta, že není odkud brát – Béčko netrénuje a dorostu je málo. A proto budeme doufat,že se to přes léto vše vyřeší.

V uplynulých dnech definitivně padlo rozhodnutí, že Dědice přihlásí příští ročník KP. Hodně kluků se na to dost spoléhalo. Nemáš strach, že teď ztratí určitou motivaci?
Myslím, že ano.Byli bychom sami proti sobě kdybych řekl, že ne. A proto by měla být motivací nová sezona, ve které bychom měli zamakat a všem ukázat, že nato máme a že tato sezóna nebyla náhodná.
 
Myslíš, že se podaří udržet kádr i pro příští sezónu, popř ji i posílit? Sám jsi viděl, že bez kvalitní lavičky těžko můžeme pomýšlet na úspěch.
Mám trochu obavy, ale kdy jindy by měl držet tým pohromadě něž právě teď!!Ukázat, že jsme kvalitní mužstvo a hrát příští rok znovu o postup.

Po zápase jsi to ty, kdo vede vítězný pokřik? Čím to, že ses pasoval do této role? Máš doma tichou domácnost, tak se musíš ventilovat na hřišti nebo jak to je?

Ne, tak to teda není :-). Mám doma moc hodnou a tolerantní ženu. A za to ji děkuji.
Na otázku čím jsem se pasoval do této role? Sám nevím, asi to nějak vyplynulo ze situace po zápase, ale už si určitě nevzpomenu kdy to bylo.

Hodně pomáháš autorům webových stránek tím, že máš super fotky. Jak to děláš?
No taky to trvalo než jsem se to naučil. Zkrátka léta praxe a odříkání :))).

Díky za rozhovor.

print Formát pro tisk