Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Starší přípravka v březnu 2020

Trocha vzpomínek na dobu, kdy se ještě hrálo...

Ročník 2009, Hala Moravský Krumlov, 7.3.2020

Na krumlovské palubovce nás jako první čekali domácí, kteří dlouhodobě nepatří k naším oblíbeným soupeřům a vzpomínky na naše vzájemné souboje máme spíše hořké. Tentokrát jsme to vzali za správný konec, soupeři toho moc nedovolili a prosadili se před bránou. A když  jsme s přehledem zvládli  i náš druhý zápas, bez ztráty bodu s těžkými soupeři jsme byli pasováni  na favority, kterým se navíc vstup do turnaje povedl na výbornou. V prostřední části jsme bez obdrženého gólu odehráli zápasy proti slabším týmům Bořetic a Lískovce a s dobrými vyhlídkami se začali chystat na rozhodující boje o medaile. Kluci z Ořechova pojali zápas velice prestižně a našemu týmu nic nedarovali. V bojovném zápase jsme po předchozích lehkých zápasech hledali tu správnou provozní teplotu, moc fotbalové krásy nepředvedli, ale nakonec dali o ten potřebný gól více než soupeř  i když šťastně a až v závěru. Náš bodový zisk se tak stal pro soupeře nedostižitelným a zasvěcení se už mohli v duchu radovat. Ne tak vlastní aktéři, které čekal poslední zápas. Moravské Budějovice přijely jen v pěti do pole včetně dvou dívek, ale síly jim vydržely až do konce. Přestože jsme vedli 2:0, soupeř to nevzdal a dokázal vyrovnat což pro něj znamenalo třetí místo v turnaji za domácími. Kluci z Náměště byli čtvrtí před týmem Ořechova a tabulku uzavíraly Bořetice a Starý Lískovec. Nejlepším hráčem turnaje byl direktoriátem zvolen Adam Kilián, titul nejlepšího střelce  turnaje nám  přes  velmi slušnou střeleckou týmovou produktivitu, ale rozloženou mezi více hráčů vyfoukl  Milan Němec z Ořechova. Pod úspěch se podepsaly individuální výkony všech hráčů od strážce brány přes zadní i přední řady a po dlouhé době jsme si tak mohli vychutnat turnajový primát na cizí půdě. 

Sestava:  Jakub Mysliveček - Adam Benda, Matěj Huczmann, Adam Kilián, Patrik Pokorný, Lukáš Jurka, Matyáš Pokorný, Oliver Reda.

 • FC Ivančice - Moravský Krumlov 3:1 / G: Patrik Pokorný 2, Huczmann
 • FC Ivančice - FC Náměšť nad Oslavou/Vícenice 3:0 / G: Patrik Pokorný, Benda, Kilián
 • FC Ivančice - TJ Sokol Bořetice 9:0 / G: Benda 2, Patrik Pokorný 2, Huczmann 2, Kilián 2, Reda
 • FC Ivančice - Tatran Starý Lískovec 8:0 / G: Matyáš Pokorný 2, Patrik Pokorný 2, Kilián, Huczmann, Reda, Benda
 • FC Ivančice - FK Ořechov 2:1 / G: Kilián 2
 • FC Ivančice – SK Moravské Budějovice 2:2 / G: Benda, Kilián

Ročník 2010, Líšeň umělka, 8.3.2020

Přestože nás v Líšni čekali soupeři zvučných jmen, na místní umělku  dorazil ivančický tým bez svých obvyklých opor a ve velkém  očekávání, jak se s nezvyklou  situací vypořádá. Za účasti pouze čtyř týmů se hrálo dvoukolově a týmy Hustopečí, Svratky  i Líšně náš tým dokonale prověřily. Nepovedl  se pouze druhý zápas proti Hustopečím, všechny ostatní mače byly vyrovnané, a povedlo se nám získat nejen cenné zkušenosti, ale i  nějaké ty body. Se třemi hráči na lavičce si všichni zahráli dostatečně, před vlastní bránou jsme poněkud hůře obsazovali soupeřovy hráče což umožnilo několikrát vyniknout Kubovi v bráně, v útoku jsme částečně postrádali důraz a rychlost, což znamenalo horší gólovou bilanci, ale i díky bojovnosti jsme odehráli důstojná představení  a  v celkovém pohledu jsme ukázali, že dokážeme konkurovat soupeřům i  při absenci těch nejzkušenějších.           

Sestava:  Jakub Mysliveček – Matyáš  Hübner, Vojtěch Šnepfenberg,  Tobiáš Obulaný, Ondřej Neugebauer, Adam Petrák, Bára Coufalová, Ondřej Badin, Štěpán Bucsuházy

 • FC Ivančice - Hustopeče 0:2 
 • FC Ivančice - Svratka Brno 1:2 / G: Coufalová
 • FC Ivančice - SK Líšeň 2:2 / G: Neugebauer, Hübner
 • FC Ivančice - Hustopeče 0:4
 • FC Ivančice - Svratka Brno 2:1 / G: vlastní, Petrák
 • FC Ivančice – Líšeň 0:2

Žákovská liga Ivančice, 8.3.2020

Závěrečné kolo žákovské ligy pro nás mělo několik taháků.  Co tentokrát předvedem  proti  vícemistru základní části? Jestli uspějeme v očekávaném derby proti oranžovým? A jak bude vypadat rozlučka s celou ligou byly otázky na které již známe odpovědi.  

První výzva dopadla na výbornou a rychlou hrou s rychlým přístupem, napadáním a pohybem jsme opět měli proti opticky těžkopádnějšímu soupeři navrch a podepřeno i góly v soupeřově síti jsme opět po týdnu brali další cenné vítězství.  Souboj proti oranžovým v základní skupině skončil po velkém boji  ve kterém nikdo nechtěl prohrát  bezgólovou remízou. Tentokrát se mladší  sestava prosadila poměrně záhy a psychologická výhoda byla na červené straně, nicméně drobná chyba ve středním pásmu znamenala  velkou šanci a bylo vyrovnáno. Přetlačovaná pokračovala,  po nevinně vyhlížejícím  autu se objevil před bránou oranžových nekrytý Adam Kilián a rozhodl vysoce prestižní zápas, když další snahy na obou stranách již skore neměnily. Parádní den pokračoval, kdy i poslední zápas  vyšel nad očekávání a fanoušky jsme potěšili slušným gólovým přídělem v soupeřově síti, pod kterým byl kanonýrsky výrazně podepsán Adam Kilián a stal se tak naším posledním střelcem na nečekaně hodně dlouhou dobu.

Sestava:  Ondřej Ošmera - Adam Benda, Matěj Huczmann, Adam Kilián, Patrik Pokorný, Lukáš Jurka, Tobiáš Baumgartner, Olda Kudělka, Jakub Ryška, Jakub Jelínek 

 • Ivančice - Bosonohy 3:2 / G: Huczmann 2, Ryška
 • Ivančice červená - Ivančice oranžová 2:1 / G: Kudělka, Kilián
 • Ivančice - ČAFC Židenice U12 6:1 / G: Kilián 5, Pokorný

S halovou sezonou jsme se rozloučili dříve než jsme chtěli, ale každopádně úspěšně. V posledních dvou kolech halové ligy jsme neprohráli a v závěrečném kole neztratili dokonce ani bod což znamenalo celkové deváté místo z 16-ti účastníků.  V horní osmičce jsme sice chyběli, ale i ve spodní polovině jsme potkali silné soupeře a odehráli spousty těžkých zápasů. Naše hra založená na bojovnosti, pohybu, rychlém přístupu k soupeři a snaze o kombinační  projev povětšině slavila úspěch a v kompletní sestavě jsme místy zle zatápěli i velkým favoritům. Naši hráči nabrali proti starším a  povětšině i fyzicky vyspělejším protihráčům bohaté zkušenosti a snad je  brzy budou moci někde předvést  i  když konkrétní termíny jsou stále ve hvězdách.

S přáním brzkého návratu na fotbalové pažity všem  zdraví kolektiv hráčů, trenérů i příznivců starší přípravky.

print Formát pro tisk