Kategorie: Starší přípravka - příspěvky k týmu

Starší přípravka v únoru 2020

Ročník 2010, hala Rousínov, 2.2.2020; Ročník 2011, Hala Vinohrady Brno, 2.2.2020; Ročník 2009, Líšeň umělka, 8.2.2020; Ročník 2010, Líšeň umělka, 9.2.2020; Žákovská liga Ivančice, 16.2.2020, Žákovská liga Ivančice 1.3.2020

Ročník 2010, hala Rousínov,  2.2.2020

Původní záměr pořadatelů udělat turnaj pro pět týmů se nakonec zredukoval na triangl za účasti naší,  Vyškova a slovenské Skalice čili týmů se kterými jsme se na podzim v hale potkali, ale zaznamenali porážky a tak bylo co vracet. Do prvního zápasu s Vyškovem jsme vstoupili nesourodě, vytvořené šance jsme neproměnili,  byl problém přejít přes protivníka a několik chyb soupeř částečně potrestal. V druhé půli jsme se srovnali, šance soupeři nenabízeli, ale prosadit se byl nadále problém a tak jsme zůstali bez vstřeleného gólu.  V dalším zápase se Skalica s Vyškovem rozešla smírně 3:3. Proti slovenskému týmu jsme byli  gólově nebezpeční od začátku a záhy bylo o vítězi rozhodnuto. Následoval opět Vyškov v souboji o čelo minitabulky. Herně jsme byli lepší, vytvářeli si šance, ale na ukazateli svítil stále bezgólový stav. Postupně se osmělil i soupeř a několik nebezpečných střel vychytal Kuba. Poté, co jsme se konečně prosadili, soupeř  záhy vyrovnal a zápas konečně nabral tempo, kdy šance se rodily na obou stranách. Do brány už žádný míč neprošel a tak jsme tým Vyškova bodově nepředhonili a ten si v dalším zápase zajistil vítězství v miniturnaji. Nás čekal poslední zápas, opět jsme měli potíže s koncovkou a tak několik chyb v obraně nabídlo šance soupeři, který je využil a odnesl si vítězství. I tak jsme se udrželi na druhém místě a mohli převzít patřičný pohár.  Jen u jednoho nezůstalo - pohárek za nejlepšího brankáře  dostal Kuba a nutno podotknout, že zaslouženě, kdy zachránil několik nedorozumění v obraně a pomohl i s rozehrávkou. Sošku za střelce turnaje získal Olda, který  si ji díky  5 gólům z cca 15-ti šancí musel dodatečně vybojovat v penaltovém rozstřelu a to s pomocí Kuby, který chytal soupeřícímu střelci. Celkově jsme dnes nepředvedli to čeho jsme schopni a jeden gól Vyškovu za 50min. hry je opravdu moc málo.  

Sestava:  Jakub Mysliveček -  Jakub Jelínek, Tobiáš Baumgartner, Vojtěch Šnepfenberg, Olda Kudělka, Tobiáš Obulaný, Jakub Ryška, Jan Kudělka.

 • FC Ivančice – MFK Vyškov 0:2  
 • FC Ivančice – MFK Skalica  7:1  G: Kudělka Olda 3, Obulaný 2, Ryška, Baumgartner
 • FC Ivančice – MFK Vyškov  1:1  G: Olda Kudělka
 • FC Ivančice – MFK Skalica 2:4  G: Kudělka Olda, Kudělka Jan

Ročník 2011, Hala Vinohrady Brno,  2.2.2020

Na Vinohradech za účasti sedmi týmů se účastnili i soupeři zvučných jmen, což vždy vítáme, zjistíme jak si stojí regionální špička a co našim hráčům chybí či přebývá. Na úvodní rozehrání  soupeř z Rajhradu neznamenal větší překážku a měl potíže dostat se s míčem za svou půli. Sparta Brno již trochu pozlobila, ale i zde jsme byli lepší a bezpečně zvítězili. Zápas proti Líšni jsme hráli na neoblíbenou bránu a bylo to znát. Své šance jsme ponechali neproměněné, dostali zbytečné góly a za remízového stavu poslední přímák soupeře dokonal nepovedené dílo. Další těžší zápas s Vyškovem jsme opět zvládli vítězně,  i když po boji a celkem jednoznačně jsme přehráli i doposud slušně hrající tým Ochozu u Brna. Na závěr nás čekal bonbónek v podobě Zbrojovky 2012 předvádějící líbivou kombinační hru se slušnou technikou míče u všech hráčů. Proti nám to měli poněkud složitější, vzhledem k fyzické vyspělosti  na naší straně se fotbalovost   soupeře nemohla dostatečně projevit a na krásné akce moc nedošlo,  s gólovým prosazením jsme měli problém i my a čekalo se kdo bude v přetlačované úspěšnější. Za více gólů těsným výsledkem nakonec  brali vítězství mladíci ze Zbrojovky.  

Sestava:  Matyáš Hübner - Ondřej Badin, Bára Coufalová, Jan Kudělka, Jakub Ryška, Štěpán Bucsuházy, Robin Peterka, Tobiáš Obulaný

 • Ivančice  - RAFK Rajhrad  8:1 G: Ryška 3, Coufalová 3, Bucsuházy, Peterka
 • Ivančice  - Sparta Brno  3:1 G: Coufalová 2, Ryška
 • Ivančice –  Líšeň 2:3  G: Badin, Bucsuházy
 • Ivančice – Vyškov  2:1 G: Bucsuházy 2
 • Ivančice – Ochoz u Brna  5:0  G: Ryška 2, Badin, Coufalová, Hübner
 • Ivančice  - Zbrojovka Brno 2012  1:2  G: Ryška

Ročník 2009, Líšeň umělka, 8.2.2020

V sobotu jsme do Líšně dorazili v plné sestavě a bylo to znát. Obrana fungovala poctivě a pohyb v útoku nedal soupeřům vydechnout a dle síly soupeře jsme generovali i nějaké ty šance. Za soupeře jsme měli tradiční týmy. Svratku Brno jsme tentokrát přehráli, nicméně výsledkově opět těsně a určitě je třeba vyzdvihnout na šestý pokus první výhru v sezoně proti Líšni. Oba zápasy snesly přísné měřítko, kdy bojovné zápasy nechávaly jen minimum prostoru všem hráčům a rozhodovaly chyby. Hráči ale plnili své povinnosti a  tak přestože na líbivé kombinace nedošlo a neviděli jsme ani moc  vyložených šancí, odměnou za boj o každý metr hřiště byly výhry nad tradičními rivaly.

V dalších zápasech to bylo jednodušší, celky z našeho okresu známe dobře. S týmem Rajhradu byly poslední zápasy velmi vyrovnané,ale tentokrát proti naší plné sestavě  neodolal a přes úvodní těžkosti jsme dokráčeli k jednoznačné výhře. Klukům z Tišnova se sice povedlo vyrovnat, ale pak už v obraně nestíhali zachytávat valící se útoky, zápas skončil ještě jednoznačněji a tak jsme kanonádou zakončili náš zatím nejúspěšnější výlet do Líšeňské nafukovačky.      

Sestava:  Ondřej Ošmera - Tobiáš  Baumgartner, Adam Benda, Matěj Huczmann, Lukáš Jurka, Adam Kilián, Olda Kudělka, Patrik Pokorný, Jakub Ryška, Jakub Jelínek 

 • FC Ivančice – Svratka Brno  2:1   G: Kilián, Ryška
 • FC Ivančice – SK Líšeň  1:0   G: vlastní (asist. Jelínek)
 • FC Ivančice – RAFK Rajhrad  4:2  G: Kudělka 2, Kilián 2
 • FC Ivančice – Tišnov  7:1 G: Ryška 3, Kudělka 2, Kilián, Jelínek

Ročník 2010, Líšeň umělka, 9.2.2020

V prvním zápase s Břeclaví byl průběh vyrovnaný, góly padaly na obou stranách, kdy poslední  slovo jsme měli my a až v závěru otočili zápas. S Líšní jsme byli vcelku produktivní, využili nabídnuté šance a soupeři toho moc nedovolili. Za tyto dva zápasy hráče musíme pochválit, i když balón ne všechny poslouchal, tak celkový projev snesl přísnější měřítko a náš běhavý projev s občasnou kombinací byl pro soupeře velmi nepříjemný. Ve třetím mači proti Obřanům jsme z předchozího nasazení poněkud slevili a musíme se zeptat hráčů, jestli se soupeře báli vzhledem k opravdu znatelně viditelnému výškovému  rozdílu  nebo ho naopak po předchozích výhrách a výkonech podcenili. Jisté je, že soupeř slabý nebyl a s míčem si jeho hráči počínali vcelku zkušeně  i když rychlostně nás nepřevyšovali a chyb se také nevyvarovali. V posledním zápase proti mladým Líšeňákům se výkon hodnotí hůře, protože s týmem hrály vyrovnaně před týdnem i naše jedenáctky a turnaj jsme tak zakončili jednoznačnou výhrou.             

Sestava:  Matyáš Hübner  -  Jakub Jelínek, Tobiáš Baumgartner, Vojtěch Šnepfenberg,  Tobiáš Obulaný, Jakub Ryška, Ondřej Neugebauer, Adam Petrák, Ondřej Ošmera.

 • FC Ivančice – Břeclav  4:3  G: Jelínek, Šnepfenberg, Neugebauer, Ryška
 • FC Ivančice – Líšeň U10  4:1 G: Ryška 2, Jelínek, Petrák
 • FC Ivančice – Obřany  1:1  G: Neugebauer
 • FC Ivančice – Líšeň U9 3:0 G: Ryška 2, Petrák

Žákovská liga Ivančice, 16.2.2020

Ve čtvrtfinálové skupině jsme  za prvního soupeře měli vítěze základní části Ivančice > žlutou. Než jsme se rozkoukali, bylo to 0:1 a i nadále kvalitativně lepší soupeř naše chyby využíval. Až za stavu 0:3 se dostavila odměna za narůstající snahu, konečně jsme se prosadili a to hned dvěma góly. Soupeř viditelně znervózněl, ovšem nabídnuté skorošance na vyrovnání zůstaly nevyužity a tak se opět prosadil zkušenější tým a dovedl zápas do vítězného konce. Našim hráčům musíme i tak poděkovat, kdy po nedobrém vstupu za velmi nepříznivého stavu se silným soupeřem zápas nezabalili a divákům ukázali dramatickou zápletku.

 Ve druhém zápase nás čekal soupeř z opačného konce tabulky a to Dívky ze Znojma.  Sice jsme opět rychle prohrávali, ale stejně rychle vyrovnali, přidali další góly a dokráčeli k jednoznačné výhře i když zápas sil ubral.  Dle očekávání se turnajový chleba lámal v posledním zápase  a byli u toho kluci z Moravského Krumlova.  První minuty se bojovalo o míč ve středu pole a favorit se hledal těžko, nicméně postupem času soupeř vypadal živěji a v našem projevu se začaly ukazovat často i velké chyby, navíc chyběla mezihra, přesná příhrávka, náběh pro míč. Nebezpečnější soupeř náš nedobrý výkon trestal a to hned několikrát. Za rozhodnutého stavu jsme se dokázali prosadit, ale to už o postupujícím do horní osmičky turnaje bylo jasno.

Sestava:  Ondřej Ošmera - Adam Benda, Adam Kilián, Patrik Pokorný, Lukáš Jurka, Tobiáš Baumgartner, Olda Kudělka 

 • Ivančice červená  -  Ivančice žlutá  2:5  G: Kilián, Kudělka
 • Ivančice červená - Znojmo dívky   6:1  G: Kudělka 4, Kilián 2
 • Ivančice červená  - Moravský Krumlov  2:5  G: Kudělka, Kilián

Žákovská liga Ivančice 1.3.2020

Začátek jarních prázdnin zanechal v sestavách některých týmů výrazné trhliny což znamenalo ve čtvrtfinále několik  překvapivých výsledků a ve spodní polovině skončily i celky Bosonoh  a Soběšic  okupující po základní části druhou resp. třetí příčku.  Tyto dva  týmy se spolu  s týmem Obřan  staly našimi velice atraktivními soupeři  v předposledním „rozstřelovém“  čili semifinálovém  kole skupiny o 9.-16. místo.      

Jako první nás prověřily Bosonohy a obstáli jsme velice dobře.  Pohyb, rychlost, šance a taky góly znamenaly zasloužené vedení, které jsme postupně navýšili až na 4:1 a dokráčeli  k vítězství proti týmu, který budil největší obavy. Soběšice byly o hodně nepříjemnějším soupeřem díky pohybu a rychlosti a tak jsme viděli bojovný zápas, ve kterém jsme se do šancí dostávali obtížněji  a  oba týmy po závěrečném hvizdu braly po bodu. Papírově nejslabší  Obřany  jsme chtěli přehrát tradiční hrou s rychlým přístupem k soupeři, ale třetí zápas pro nás bývá těžký, rychlost už není tak rychlá, agresivita není tak agresivní a zbývá jen bojovnost s otupenými zbraněmi. Přes průběžné vedení jsme si vybrali hluchou chvilku, kdy soupeř otočil a konec zápasu se nesl v duchu našeho tlaku a snahy o vyrovnání. S trochou štěstí se přeci jen povedlo a remíza znamenala postup do lepší čtyřky. O druhé místo bojovali mezi sebou naši úvodní soupeři, potřebný bod získal tým Bosonoh, bodově dorovnal  chlapce z Obřan, na vzájemný zápas  obsadil druhé místo a společně s naším týmem, oranžovými  Ivančicemi  a ČAFkou U12 vytvořili skupinu o 9.-12. místo pro poslední ligové kolo na které se těšíme již za týden. .          

Sestava:  Ondřej Ošmera - Adam Benda, Matěj Huczmann, Adam Kilián, Patrik Pokorný, Lukáš Jurka, Tobiáš Baumgartner, Olda Kudělka, Jakub Ryška 

 • Ivančice – Bosonohy  4:2  G: Kudělka, Ryška, Huczmann, Pokorný
 • Ivančice – Soběšice  1:1  G: Huczmann
 • Ivančice – Obřany  2:2   G: Ryška, Kudělka

print Formát pro tisk