Kategorie: Zprávy výboru

Zpráva předsedy FC Ivančice za rok 2014

Od počátku roku 2014 se výbor FC Ivančice zabýval...

Od počátku roku 2014 se výbor FC Ivančice zabýval zejména špatnými výsledky našeho “A” mužstva mužů. Po podzimní části krajského přeboru jsme z 16 odehraných utkání, získali pouhých 14 bodů a skončili jsme na 14. místě. Přes tyto špatné výsledky dal výbor do další části soutěže důvěru trenéru Tomáši Kovandovi.

Dalším důležitým rozhodnutím, které výbor učinil, bylo ukončení hostování většiny cizích hráčů a dát větší prostor vlastním odchovancům. Důležitým krokem byl také návrat Tomáše Čožíka ze zahraničního angažmá. Tomáš nebyl pouze posilou na hřišti, ale byl zejména stmelujícím faktorem v kabině mužstva.

Mužstvo bylo doplněno mladými hráči z dorostu (Tomáš Bitner, Tomáš a Ondra Jacko), kteří pendlovali mezi dorostem a muži.

Uvedené změny se projevily od začátku jarní části soutěže. Na jejím konci jsme ze 14 utkání vydolovali 26 bodů a v tabulce jarních zápasů jsme skončili na 5 místě. Celkově jsme v sezoně 2013/2014 skončili na 11. místě se ziskem 40 bodů.

Po krátké přestávce jsme zahájili sezonu JMK 2014/2015 pouze s jediným hostujícím hráčem, Michalem Sobotkou z Rakšic.

Po podzimní části soutěže přezimujeme na pěkném 7. místě tabulky s 23 body. V této části soutěže nás podržely zejména domácí utkání.

V průběhu roku 2014 jsme se také zabývali zvelebováním našeho stadionu. Díky městu Ivančice byla opravena další část ochozů na jižní straně hřiště. Vlastními silami jsme odstranili rozpadlé ochozy, upravili terén a zaseli trávník. Dalším naším počinem byla výroba a instalace reklamních poutačů na tribuně, která získala úplně jiný, krásnější vzhled.

Je třeba také zmínit, že jsme se v závěru roku dozvěděli, že FAČR nebude v r. 2014 vyhlašovat žádný dotační titul na hřiště s umělým povrchem. Věříme, že nám situaci, kdy vozíme naše děti a dospělé do Řeznovic, pomůže vyřešit nové vedení města Ivančice.

Po celý rok 2014, nám největší radost dělaly naše mládežnické oddíly. Podařilo se nám stabilizovat trenérský kádr mládeže a to se také projevilo ve výsledcích jednotlivých soutěží.

V sezoně 2013/2014 skončili naši dorostenci na krásném 3. místě. Mladší dorost je po podzimní části sezony 2014/2015 na velmi pěkném 5. místě. Starší žáci jsou po podzimní části soutěže na vynikajícím 1. místě a mají nakročeno do krajského přeboru Jihomoravského kraje. Mladší žáci, kteří drtí své soupeře na celé řadě turnajů, jsou po podzimní části soutěže na 3. místě.

Naše mladší a starší přípravky získávají hráčské zkušenosti v okresních soutěžích a každým zápasem roste jejich fotbalová vyspělost. Velkou radostí je také pohled na naši předpřípravku. Tréninky , kterých se zúčastňuje 20 dětí v předškolním věku, je radost sledovat.

Ano, našim cílem je zapojit do výchovy těch nejmenších fotbalistů co nejvíce bývalých i současných hráčů našeho oddílu. Vítáme každou pomoc od rodičů dětí, kteří se chtějí zapojit do činnosti našeho oddílu.

Ještě se také musíme zmínit o našem rezervním týmu mužů. Po skončení sezony 2013/2014 sestoupilo naše mužstvo z okresního přeboru. Je velká škoda, že jsme opustili tak kvalitní soutěž. Soutěž, která by nám měla sloužit jako přestupní stanice. Přestupní stanice pro hráče, kteří se po odchodu z dorostu hned neuplatní v “A” mužstvu a také pro hráče, kteří nemají v “A” mužstvu stabilní místo.

Věříme, že se do okresního přeboru vrátíme po skončení této sezony, vždyť jsme po podzimní části na 1. místě s 12 bodovým odstupem.

V letošním roce (2014) se s výborem rozloučil Tomáš Řihánek. Za dlouholetou činnost ve fotbale je třeba “Kosťovi” poděkovat a doufáme, že nám i nadále pomůže s pořadatelskou službou. Na uvolněné místo ve výboru FC Ivančice byl kooptován náš současný hráč Martin Štěpanovský.

Závěrem této zprávy chceme popřát všem hráčům, trenérům , funkcionářům a všem příznivcům ivančického fotbalu pěkné prožití svátků vánočních, hodně štěstí, zdraví a fotbalové úspěchy v Novém roce 2015.

Ing. Jan Blatný, předseda FC Ivančice

print Formát pro tisk